3. kolo SLv60 Zákopčie Tarabov 1.7.2023

Na FB bolo o súťaži napísané…

Na včerajšej ligovej 60tke v Zákopčí mali naše deti o 1 nebezpečnú prekážku viac ako inokedy. Počasie sa s domácimi usporiadateľmi zahrávalo celú súťaž ako by bol apríl v plnom prúde. Pršalo a svietilo slnko ako na hojdačke. Nakoľko sa behalo na živej tráve terén bol po daždi vždy šmykľavý a nebezpečný.
V prípravke sa nezľakol Dominik Janek a pozrel sa konečne na stupne víťazov na 3 mieste. 7 bol Erik Rak a na 11 mieste dobehol Šimon Janek. U mladších chlapcov bol na prvých 4 miestach rozdiel len niekoľko stotín a druhým najšťastnejším bol náš Lukas Chalány. Šimon Šoka skončil 12. V staršej kategórii našim reprezentantom mokrý terén už až tak nevoňal. Angelika Kováčová skončila 7. Filip Chalány 10, Patrik Rak 7 a nebolo by súťaže keby jeden z nás nepriniesol aj krumplovú placku. Tento krát to bol Lukáš Grečmal. Najlepšie z našich sa s podmienkami popasoval Maťo Vavrinec na bronzovej pozícii. Odmenený bol aj najmladší a najrýchlejší účastník a jedným z nich bol náš Šimonko Janek 😉 Ďakujem deťom za odvahu a organizátorom za pevné nervy.
Jaroslav Chalány

Môže byť aj daždivá súťaž pekná? Môže! O tom nás presvedčilo 3. kolo SLv60 v Zákopčí 1.7.2023. To že to bude sobota s prehánkami sme vedeli všetci. Ale aj tak to na náladu medzi účastníkmi nepokazilo. Domáci organizátori urobili všetko, čo sa na tráve za daných podmienok dalo pre bezpečnosť a zdarný priebeh súťaže urobiť, za čo im patrí veľká vďaka.
Pre deti ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves to bola úspešná súťaž. Máme štyri osobáčiky a tri miesta na „bedni“. V kategórii Mladších chlapcov skončil Chris Pitoňák na 9. mieste. Prekvapujúco si svoje prvé víťazstvo v tejto kategórii, vybojoval Joshua Edmondson. V kategórii Starších chlapcov na 15. mieste skončil Michal Baláž, na 6. mieste Sebastián Harviščák. Svojou prvou 13-nástkou si Tomáš Pavlanský vybojoval 2.miesto. Tretikrát v ligovom kole nedal šancu ostatným súperom Filip Ferenc. V týchto ťažkých podmienkach zapísal čas 11,99 s+1s, ktorý bol vyhodnotený ako najhodnotnejší výkon súžaže.
Ako vždy bol zaujímavý aj program mimo súťaže. Deti potešili kolotoče pred nemenovaným nákupným centrom a kúpanie v Šútove.
Dobre bolo.
Jozef Strela

3.-kolo-1.7.2023-Zakopcie.pdf

×

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *